Sosyal Medya

KADIN KOLLARI

Asiltürk: Yeter ki Kalplere Engel Konulmasın

Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla STK'ları ziyaret etti.

Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla STK temsilcilerini ziyaret etti. Asiltürk, devletin kendi üzerine düşen görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi halinde tüm engellilerin, topluma üretken bir vatandaş olarak azami katkıda bulunabileceğini söyledi.
 
Saadet Partisi Kadın Kolları, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla “Yeter ki Kalplere Engel Konulmasın” etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, Saadet Partisi Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı İsrafil Bayrakçı ve engelli sivil toplum kuruluşlarının sorunlarını dinledi. Ziyaretleri sırasında konuşan Asiltürk, devletin kendi üzerine düşen görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi halinde tüm engellilerin, topluma üretken bir vatandaş olarak azami katkıda bulunabileceğini söyledi.
 
KRİTERLER DEĞİŞİYOR
 
Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Mithat Tokur, engelliler olarak tek taleplerinin insanca yaşam ve eşitlik olduğunu ifade ederek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nı eleştirdi. Bakanlıkça yürütülen engelli sağlık kurulu raporlarındaki kriterlerin sürekli değiştirildiğini ve bunun da asıl engelli mağduriyetine sebep olduğunu söyledi.
 
SOSYAL DEVLET ANLAYIŞI YERLEŞMELİ
 
Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Murat Aslanhan, ülkemizdeki engelli sorunlarına çare bulabilmesi için devlet mekanizmasının mutlaka çözüm odaklı çalışması gerektiğini söyledi. Altınokta Körler Derneği Başkanı Fermani Kurtel ise engelli hakları konusunda dünya seviyesini yakalayabilmek için sosyal devlet anlayışının yerleşmesi gerektiğini belirtti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.