Sosyal Medya

GENÇLİK KOLLARI

Gümüşhane Gençliği partileri iftarda buluşturdu

Gümüşhane İl Gençlik Kollarımızın düzenlediği iftar programında; AK Parti, CHP, MHP, İyi Parti, BBP mensubu gençler bir araya geldi.

İftar programında konuşan Gümüşhane İl Gençlik Kolları Başkanımız Berat Özsoy, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu hatırlatarak, "Bereket Sofrası iftar programlarımızın ilkini sizlerle beraber gerçekleştiriyoruz. Ramazan ayı birlik, beraberlik ve kardeşlik ayıdır. Bu anlam da düzenlediğimiz iftar programlarıyla bunu perçinlemek istedik. İlçelerimizde de bu programlarımızı gerçekleştirerek kardeşlik adına olan bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.
 
Partimiz, toplumdaki kamplaşmaya karşı "kardeşlik" hukukunu koruyor. "Kardeşilk Sofrası" adı altında bir iftar düzenleyen Gümüşhane İl Gençlik Kollarımız, iftara ayrım gözetmeden farklı düşüncelere sahip temsilcileri davet etti.
 
İftar programına Gümüşhane İl Gençlik Kollarımız Başkanı Berat Özsoy, BBP MKYK üyesi Alparslan Yüsküp, CHP İl Gençlik Başkanı Ozan Alkan, Saadet Partili, İyi Parti'li, MHP'li, Ak Parti'li gençlerin yanı sıra bir çok misafir katılım sağladı.
 
İl Gençlik Kolları Başkanımız Berat Özsoy, her kesimden siyasi parti ve gençlik örgütlenmeleri temsilcileri olarak aynı iftar sofrasında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.
 
Birlikte Ramazan ayının şahsı maneviyesini paylaşmaktan dolayı onur duyduklarını söyleyen Özsoy, şunları ifade etti:
 
"Ramazan ayı çok farklı özelliklere sahip olan insanların aynı vakitte yemek yemeyi bıraktıkları, aynı vakitte yemek yemeye başladıkları ve farklılıkları minimize ettiği bir ay. Aynı toplum içerisinde aynı coğrafyayı, aynı tarihi müktesebatı ile birlikte yaşıyoruz. Bu aynıların bizi biz yaptığını, bu aynıların bizi aynı potada erittiğinin farkındayız ve bundan dolayı da çok mutluyuz. Bu coğrafyada çok farklı fikir yapılarına ait, çok farklı ırklara mensup, çok farklı inanç gruplarından insanların aynı topraklarda aynı coğrafyada aynı tarihi yaşamış olmaktan dolayı taşımış oldukları umutları hepimiz biliyoruz ve birbirimize iftiharla anlatıyoruz."
 
"YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYA FARKLILIKLARI ORTADAN KALDIRIYOR"
 
"Asıl mesele farklılıklarla beraber aynı olmayı başarmaktır" diyen Özsoy şöyle devam etti:
 
"Şu masanın etrafında bile hepimiz aynı olmak için bütün farklılıklarımızı sıfırlamış olsak hepimiz aynı sivil toplum kuruluşuna mensup olurduk. Hepimiz belki de farklı farklı sivil toplum kuruluşlarına, farklı siyasi partilere, farklı ideoloji alt yapılarına sahibiyiz. Ama farklılıklarla beraber aynı topluma ait olmanın, aynı hassasiyetleri paylaşmanın, aynı potada erimenin, aynı coğrafyada yaşamanın aynı tarihi paylaşmanın ne kadar önemli bir mana olduğunu biliyoruz. İşte mesele sadece bunları literatürde değil de anı, zamanı, mekânı yaşarken de yapabilmektir. Zaman zaman faturası X,Y,Z olsa bile o faturaya göğüs gelmek o farklılıkları aynılığa dönüştürtebilmeye çalışmak en büyük sermaye olsa gerek. Burada bu coğrafyayı paylaşan insanlar olarak bizim daha çok ayrıldığımız noktalar üzerinden değil de biraya geldiğimiz hususlar üzerinden meseleye bakmak gerekir diye düşünüyorum. Bu bizim zenginliğimizdir bu bizim varlığımızdır."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.