Sosyal Medya

TEŞKİLATLAR

Seçmenin iradesine baskı yapılıyor

Gökçınar, “Bizim İstanbul seçimlerinde var olduğumuz bütün kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen ikili sistem dayatılarak seçmen iradesi üstünde baskı oluşturulmaya devam ediliyor” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Necdet Gökçınar, 23 Haziran’da tekrar gerçekleştirilecek olan İstanbul Belediye Başkanlığı Seçimlerine ilişkin Milli Gazete’ye özel açıklamalarda bulundu. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 16 Haziran’da gerçekleştirilecek olan bir televizyon programında karşı karşıya gelmesini ‘Seçmen iradesinde üstünde bir baskı’ olarak değerlendiren Gökçınar, Türkiye siyasetinde ikili sistemin yaygınlaştırılmaya çalışıldığını belirtti.
 
“ASIL KONU UNUTTURULMAYA ÇALIŞILDI”
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Necdet Gökçınar, “16 Haziran’da yapılacak olan açık oturuma sadece CHP adayı sayın İmamoğlu ve iktidar partisi adayı sayın Yıldırım’ın davet edilmesi ve onların da bunu kabul etmeleri bunun açık bir göstergesi. 7 Haziran’da sosyal medya üzerinden adı geçen her 2 adaya da, bütün adayların davet edilmediği bu programa katılmayarak demokrasi ve adalet konusunda bir tavır göstermeleri çağrısında bulunmuştum. Heyhat;  kime ne söylüyorum. İkisi de program davetini kabul ettiler ve gündem, programın yeri, moderatörünün kim olacağı tartışmalarıyla meşgul edilip asıl konu unutturulmaya çalışıldı” şeklinde konuştu.
 
“İKİLİ SİTEM DAYATILIYOR”
Necdet Gökçınar, ”Malum olduğu üzere 31 Mart seçimleri hukuksuz bir kararla iptal edildi. 31 Mart öncesinde ısrarla 2 parti 2 aday havası estirilerek biz Saadet Partisi yok sayıldık ve Cumhurbaşkanlığı katından bile Saadet’in adayı olmadığı söylendi. Şimdi geldiğimiz noktada bizim var olduğumuz bütün kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen ikili sistem dayatılarak seçmen iradesi üstünde baskı oluşturulmaya devam ediliyor” ifadelerini kullanarak ortada bir haksızlık olduğunu işaret etti.
 
“23 HAZİRAN’DA SAADET’TE BULUŞALIM”
İstanbullulara seslenen Gökçınar, “Şimdi aziz İstanbullu hemşerilerime sesleniyorum; Olaylar gözünüzün önünde cereyan ediyor. Millet iradesi lafını dillerinden düşürmeyen bu 2 aday ve sahip oldukları CHP ve AKP zihniyetinin millet iradesinden ne anladıklarını ve bu konudaki samimiyetlerinin değerlendirilmesini sizin derin anlayış ve ferasetinize havale ediyorum. Kıymetli kardeşlerim 2 yanlıştan birini seçmek zorunda değilsiniz. Gelin hep birlikte 23 Haziran’da Hakk’ı ve adil düzeni tesis etmek üzere Saadet’te buluşalım” dedi.
 
 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.