Sosyal Medya

YURTDIŞI SAADET

Amerika Temsilciliği: Yeni bir solukla koşacağız

Amerika Temsilciliğimiz, yıllık istişare ve planlama toplantısını Amerika Temsilcimiz Mehmet Nurullah Işık başkanlığında Washington’da gerçekleştirdi.

Işık, yapılan istişareler neticesinde ortaya çıkan yol haritasını büyük bir ciddiyet ve gayretle uygulayarak iyinin, güzelin, faydalının ve adil olanın tesis edilmesinde yeni bir solukla koşacaklarını belirtti. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu da  telekonferans yoluyla katıldı.
 
“İYİNİN GÜZELİN TESİSİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
 
Toplantıya Türkiye’den GİK Üyemiz Doç. Dr. Necmettin Çalışkan da katılarak, Milli Görüş’ün, temel prensipleri çalışma esasları ile ilgili sunumlar yaptı. Toplantıya tele konferans ile katılan Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Mesut Doğan ise “Çalışma esaslarını” aktardı. Toplantının sonunda Işık, “Yeni bir dünya” hedefine ulaşabilmek için “var olma” ve “eğitimli bir şekilde”, “planlı ve programlı” bir çalışma için bu toplantıyı icra ettiklerini” söyledi. “Yapılan istişareler neticesinde ortaya çıkan yol haritasını büyük bir ciddiyet ve gayretle uygulayarak iyinin, güzelin, faydalının ve adil olanın tesis edilmesinde yeni bir solukla koşacaklarını” belirten Işık, “Yeni dönemin bütün teşkilatlara, hem de insanlığa faydalar getirmesi duası ile yeniden Bismillah çektiklerini” söyledi.
 
KARAMOLLAOĞLU’NDAN TEBRİK
 
Hafta sonu yapılan 3 günlük kamp ile önümüzdeki senenin çalışma programı ve çalışmaların istişaresi yapıldı. Toplantıya telekonferans ile katılan Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, “Dünyanın içinde bulunduğu durumu ve bu durumun değişmesi için Milli Görüş’ün ortaya koymuş olduğu prensiplere her geçen gün daha çok ihtiyaç duyulduğunu” ifade etti. Milli Görüş prensiplerinin Amerika’da da hayata geçirilmesi, duyurulması için yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, buradaki teşkilat mensuplarını gayretlerinden dolayı tebrik etti.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.