Sosyal Medya

GENEL MERKEZ

Yazıcı: ABD ile güven kelimesi aynı anda zikredilemez

Genel Başkan Yardımcımız Ömer Faruk Yazıcı, Konya il divan toplantısında konuştu.

Konya İl Teşkilatımızın Ağustos Ayı İl Divan Toplantısı’nı geniş katılımla gerçekleştirdi. Parti il binasında düzenlenen toplantıya, Genel Başkan yardımcılarımız Ömer Faruk Yazıcı, Lütfi Yalman ve Genel Sekreterimiz Tacettin Çetinkaya, İl Başkanımız Hüseyin Saydam ile çok sayıda partilimiz katıldı. İktidarın gerçek gündemi ötelediğini; esnafın kan ağladığını, gençlerin işsiz olduğunu ve memurların mutsuz olduğunu, ifade eden Yazıcı, “İktidar, sorunlara eksik ve yanlış yerden yaklaşıyor” dedi.
 
GERÇEK GÜNDEM ÖTELENİYOR
 
AKP’nin yerel seçimlerde ötekileştirici bir dil kullandığını hatırlatan Ömer Faruk Yazıcı, “Türkiye, 18 yıldır çarpık bir süreçten geçiyor. Her gün başka bir gündemi değerlendirmek zorunda kalıyoruz. Bir gün Kaz Dağları’nı, bir gün orman yangınlarını, bir gün ansızın alınan belediye başkanlarını konuşuyoruz. Türkiye’nin asıl gündemi bunlar değil. Gerçek gündem, iktidar tarafından ötelenmek isteniyor. Asıl gündem zamlar, ekonomik problemler ve ahlak ve maneviyatın çöküşüdür. Yapay problemler ile vatandaş oyalanıyor” diye konuştu.
 
İKTİDAR, SORUNLARA EKSİK VE YANLIŞ YERDEN YAKLAŞIYOR
 
Esnafın kan ağladığını, gençlerin işsiz olduğunu ve memurların mutsuz olduğunu belirten Yazıcı, “İktidar, sorunlara eksik ve yanlış yerden yaklaşıyor. İktidarın eğitime ciddi katkıları oldu. Okullar teknolojik imkânlarla donatıldı, yine okullar fiziki bakımdan donatıldı. Bunları inkâr edemeyiz. Aynısı adalet saraylarında, cezaevlerinde de oldu. Ama gelin görün ki, ülkede sadece beton meselesi halledildi, insan meselesi halledilemedi” ifadelerini kullandı.
 
ABD İLE GÜVEN KELİMESİ AYNI ANDA ZİKREDİLEMEZ
 
SINIR bölgesinin ABD askerlerine teslim edildiğini de hatırlatan Yazıcı, “Bu, çok perişan bir durumdur. Güvenli bölge deniliyor, aynı anda ‘ABD’ deniliyor. ABD ile güven kelimesi aynı anda zikredilemez. Vicdanı olmayanlardan, vicdan beklenilmez. Bu, iktidara bir dost tavsiyesidir. AK Parti, artık ülkeyi yönetemiyor, motoru yağ yaktı” dedi.
 
BU ÜLKEYİ YÖNETENLERİN YANLIŞLARI SONUCUNDA BU HALE GELDİ
 
İl Başkanımız Hüseyin Saydam da AKP belediyecilik anlayışının Konya’ya çok zarar verdiğini belirterek, “Yeniden zam yapmasınlar, gerçekten bize yeter. Gösterişli ve plansız yatırım yapmasınlar yeter. Bu şehir bizim zamanımızda imkânsızlıklara rağmen en iyi hizmetleri gördü. Burada yapılan hizmetler tüm Türkiye’ye örnek teşkil etti. Geçmişte yapılanlar kıt zaman ve imkânlara göre hakikaten bir başarı öyküsüdür. Bu şehir ulaşımda ve suda veya diğer hizmetlerde en ucuzken en pahalı şehir haline geldi. Bu şehir en huzurlu bir şehir iken en huzursuz bir şehir haline geldi. Bu şehrin geçmişte hiç borcu yokken, en borçlu belediyelerden biri haline geldi. Kimse kusura bakmasın. Bunların hiçbiri kendi kendine bu hale gelmedi. Bu şehri, bu ülkeyi yönetenlerin yanlışları sonucunda bu hale geldi” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.