Sosyal Medya

GENEL MERKEZ

Genel Başkan'dan Malazgirt Zaferi mesajı

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümü dolayısıyla açıklamada bulundu. Karamollaoğlu, Malazgirt Zaferi'nin Anadolu’nun, aziz milletimizin anavatanı haline gelmesine vesile olduğunu söyledi.
 
Malazgirt Zaferi'ni "Tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir zafer" olarak nitelendiren Karamollaoğlu, "Sultan Alparslan'ı ve cennet vatanımız uğruna canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum." ifadelerini kullandı.
 
Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümü dolayısıyla yayınlamış olduğu mesaj şu şekilde:
 
"#MalazgirtZaferi, Anadolu’nun, aziz milletimizin anavatanı haline gelmesine vesile olan ve tarihe altın harflerle yazılmış şanlı bir zaferdir.
 
Anadolu'nun kapılarını aziz milletimize açan, adaletli ve merhametli yönetim anlayışıyla tarihe geçen Sultan Alparslan, asırlar boyunca sürecek olan barış, hoşgörü ve sevgiyi esas alan ortak yaşam kültürünün temellerini atmıştır.
 
1071'den bugüne Anadolu toprakları barış, sevgi ve kardeşliğin merkezi olmuş, birlik, beraberlik ve hoşgörü gibi yüce hasletlerini bereketli Anadolu topraklarında pekiştiren milletimiz, vatan bildiğimiz bu topraklarda eşsiz bir kültür ve tarih mirası oluşturmuştur.
 
Ecdadımızdan emanet aldığımız bu köklü mirası korumak ve yüceltmek hepimizin ortak sorumluluğudur.
 
#MalazgirtZaferi'nin 948. yıl dönümünde, Sultan Alparslan'ı ve cennet vatanımız uğruna canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.